Як працює кінотеатр: те, про що ніхто не питає

Більшість людей навіть не замислюються про те, яким чином працює кінотеатр та де беруть новинки фільмів аби ми з вами насолоджувалися переглядом. Насправді, прем’єрні кінострічки не так легко з’являються в українському прокаті. Про це та ще декілька цікавих фактів, яких ви не знали, розповімо у цій статті.

Закупівля фільмів

2

Ми всі звикли до того, що як тільки на екранах з’являється очікувана стрічка, то одразу з’являється бажання купити квитки в кінотеатр і очікувати перегляду. Але хтось хіба знає, як цей фільм потрапив в український прокат? Навряд. На території нашої країни працюють п’ятнадцять компаній-дистриб’юторів, які закуповують іноземне кіно. Далі, для кожного кінотеатру передають список доступних кінофільмів та домовляються з ними про умови трансляції. Майже всі стрічки, які є в прокаті за кордоном, є і в України. Проте, ці компанії-дистирб’ютори не закуплятимуть наступне:

  • російське кіно;

  • короткометражне;

  • “провальне”.

Як визначають час для показу?

Різноманітність репертуару напряму залежить від кількості сеансів та залів у кінотеатрі. Найпопулярніші кінотеатри мають від чотирьох залів та сеанси з 10:00 до 23:30. За цей період у кожній залі намагаються показати якомога більше фільмів, проте це не завжди вдається. В середньому, кіно триває 120 хвилин, перед показом ще комерційна реклама, а після 15 хвилин на прибирання залу. Цікаво, але за весь день, у сумі, втрачається велика кількість часу, який можна було б витратити на показ ще однієї стрічки.

Керівники кінотеатрів дуже залежні від компаній-дистриб’юторів, які постачають фільм. Кожна з них висуває свої вимоги, адже бажає мати багато переглядів. Наприклад, одна стрічка повинна вийти в прокат двічі у першому залі, а друга – цілий день у третій залі. 

Фестивальне кіно

кіно

Насправді, великі кінотеатри зацікавлені у показі фестивальних кінострічок, але глядачі ні. В основному, молоді не цікаво дивитися французькі чи іспанські фільми, а ось старше покоління просто не матиме змоги відвідати кінотеатр уночі.

Їжа та напої

Погодьтеся, але кожен з вас думав, що заборона на принесену їжу та напої до кінозали – примха адміністрації. Проте, це не так. Уявіть ситуацію, коли ви чи ваші друзі присіли на брудне крісло чи диван. Ваш настрій, як і ваш одяг, зіпсований. До кого будете пред’являти претензії? Правильно, до працівників кінотеатру, які не мають ніякого відношення до ситуації. А вимастив те крісло попередній глядач, який проніс із собою шматок піци та витер руки об нього.

Будьте ввічливими, виконуйте правила та насолоджуйтесь переглядом.