Послуги автосервісу. Зберігання шин

Зміна пір року – клопіткий період для автовласників, і саме час, щоб купити шини Мішлен в Україні. Наступ весни або осені означає, що прийшла пора «перевзувати» транспортний засіб – міняти гуму. Крім труднощів, пов’язаних з безпосередньо самим процесом, кожен власник авто стикається з проблемою зберігання зимової або літньої гуми.

Умови зберігання

Багато недосвідчених автовласники, змінивши покришки, зберігають їх в гаражі, а потім щиро засмучуються, коли знаходять їх такими, що розтріскались і деформувались. А причина криється в неправильному зберіганні. Шини не можна зберігати в сирому приміщенні, на жирних поверхнях, вони не терплять протягів і прямих сонячних променів. Приміщення повинно добре провітрюватися, а оптимальна температура повітря всередині нього – 10-15 градусів Цельсія.

Погодьтеся, мало хто може дозволити собі організувати в підсобці або гаражі такі люксові умови для гуми. Тому найрозумнішим буде здати покришки на зберігання в автосервіс.

Послуги професіоналів

Переваги зберігання шин в спеціально обладнаних приміщеннях автосервісу очевидні. Там дотримані всі необхідні умови для того, щоб матеріал покришок не псувався.

Важливо, що шини в автосервісі зберігаються у вертикальному положенні на спеціальних підставках, що перешкоджає їх деформації. Але якщо з яких-небудь причин таке розміщення неможливе, покришки можуть укласти і горизонтально, але при цьому висота стопки з шин легкового авто не повинна бути вище 1 метра, а вантажних – 1,5 метра.

Як підготувати шини до зберігання

Перед тим, як ви відвезете шини в автосервіс для подальшого зберігання, необхідно провести невелику підготовчу роботу.

В першу чергу, слід спустити повітря на 50% від норми, після чого поверніть ніпелі на місце. Обов’язково очистіть їх від бруду і пилу, інакше їх можуть просто не прийняти. Слідкуйте, щоб до моменту, як автошини відправляться на полицю, вони не контактували з машинним маслом або бензином. Справа в тому, що під впливом цих речовин гума розбухає. Пізніше вона приходить в норму і візуально слідів не розгледіти, але стійкість забрудненої ділянки до навантажень в процесі експлуатації серйозно знижується.

Корисним буде зробити позначки на покришках, щоб не заплутатися, де яка стояла. У цьому допоможе маркер або крейда. Потрібно це для того, щоб при зміні гуми до наступного сезону повернути чітко шини на свої місця, особливо, якщо вони спрямовані.

Але головне – обов’язково переконайтеся, що автосервіс, який ви вибрали, дійсно зберігає автошини відповідно до технічних вимог. В іншому випадку ви ризикуєте не зберегти майно, а потерпіти збитки.

Ціни на послугу

Вартість послуги зберігання шин в автосервісі невисока. В середньому вона варіюється від 50 до 100 р. за одне колесо, в залежності від розміру. Таким чином за півроку сезонного зберігання ви заплатите максимум 1,5 тисячі рублів. До слова, можна зберігати шини разом з дисками, якщо переживаєте за їх збереження. В цьому випадку вийде трохи дорожче – до 350 р на місяць. У будь-якому випадку, це набагато вигідніше, ніж купувати нову гуму кожен раз, як стара приходить в непридатність через неправильне зберігання.

.