Сучасні програми розвитку дітей – які вони?

Для сучасних батьків надзвичайно важливо не тільки надати своїм дітям якісну державну (шкільну) освіту, а й забезпечити всебічний розвиток малюка. Залучаючи до дитячого навчання додаткові ресурси, ми формуємо в дитини неодмінно зацікавлення до навчальних процесів, закладаємо осмислене бачення навколишнього світу, готуємо її до вищої школи, а найголовніше – до успішної кар’єри та щасливого життя.  

Сьогодні не складно бути батьками, які так дбають про розвиток дитини. В Україні за останні роки з’явилася велика кількість закладів, покликаних допомогти нашим дітлахам і “розфарбувати” їхнє життя новими, цікавими барвами. Освіта в таких закладах базується на різноманітних сучасних програмах, які ефективно застосовують для розвитку дітей. До прикладу, розглянемо декілька прикладів сучасних освітніх програм для діток, представлених в Академії розвитку інтелекту SMARTUM

Суть та особливості програми ментальної арифметики 

Ментальна арифметика – одна із найпопулярніших сьогодні освітніх дитячих програм, заснована ще більше 2000 років тому. В чому ж суть цього давнього методу? Така методика покликана тренувати ефективність сприйняття та відворення інформації, а на додачу – вчить дитину швидко рахувати усно. 

Головна “родзинка” методу полягає в способі розрахунку. Жодних електронних пристроїв для здійснення обрахунків ви не знайдете, якщо ваша дитина відвідує цей навчальний курс. Єдиний інструмент для обрахунків тут – це абакус.  

ментальна арифметика

Чому такий “доісторичний” спосіб обрахунку? Головна перевага застосування рахівниці – вона вчить дитину думати, швидко рахувати числа в голові, розвиває моторику рук. Візуалізація, втілена за допомогою рахівниці, добре розвиває уяву в дитини.  

Не менш важливим є те, що програма розвиває в дитині наступні риси: 

  • критичність; 
  • спостережливість; 
  • прагнення дослідити; 
  • самостійність; 
  • раціональний підхід навіть до буденних справ.  

Після проходження курсу ментальної арифметики дитина отримує більшу впевненість у собі, часто в неї пробуджуються риси лідера. Звісно, з такими рисами малюкам потім легше дається навчання у вищій школі, а після завершення здобуття освіти – пошук роботи та кар’єрний ріст. 

Спідкубинг – що це і для кого? 

Не менш популярною освітньою програмою є спідкубинг, методика якого базується на використанні простої розвивальної іграшки – кубика Рубика. Власне, спідкубингом називають освітній курс, де навчають максимально швидко і правильно складати кубик Рубика.

Здавалося, ну чим розвитку дитини можуть сприяти заняття, де дітей вчать правильно поводитися з кубиком Рубика? Насправді, користі з цих занять буде чимало, починаючи від розвитку дрібної моторики рук. 

кубик рубика

Також спідкубинг сприяє:

  • пожвавленню розумової активності у вирішенні складних завдань, головоломок, загадок тощо. Справа в тому, що сам кубик було створено як логічну головоломку;
  • тренуванню пам’яті, особливо – зорової. Кубик Рубика передбачає тривале складання різних кольорів, візерунків, покрокове вирішення переміщення клітинок, а тому дитина під час цього процесу якнайкраще тренує свою пам’ять;
  • розвитку логіки. Гра демонструє причинно-наслідкові процеси, які дитина помічає і усвідомлює, покроково вибудовуючи в голові свої дії зі складання кубика;
  • формуванню важливих особистісних рис: наполегливості, цілеспрямованості, витримки, терпеливості;
  • просторовій уяві: складаючи кубик Рубика, дитина мимоволі уявляє, продумує свої наступні кроки, а тому фантазія та просторе мислення у таких дітей розвивається стрімкіше, ніж в інших.

За допомогою проходження курсу спідкубинга дитина також розвиває комунікативні здібності, долає власні внутрішні перепони і стає впевненішою у власних силах та здібностях.