Як перебороти страх сцени

Кожній людині не раз доводилося виступати на сцені, виголошувати промову перед великою аудиторією. За дослідженням Каліфорнійського університету, вчені з’ясували, що страх виступів зустрічається у 90% населення планети. Сьогодні Kharkovchanka звернулася до психолога інституту охорони здоров’я дітей та підлітків щоб з’ясувати, як перебороти страх сцени дорослим та дітям.

Перше, що ми дізналися – вважайте себе краще всіх. Це важливо. 

«Якщо дитина боїться сцени – він не її боїться, страх викликаний думкою інших. А що вони подумають? Що вони скажуть? Як відреагують? Буває, що діти через розуміння, що на них дивляться, починають губитися і , за підсумком, показують не той виступ, який був на репетиції. Важливо дати зрозуміти дитині, що інші люди просто дивляться, а він – виступає, дарує радість іншим. А так само, що незалежно ні від чого він завжди виступає краще всіх»

– говорить психолог інституту по проспекту Ювілейному.

Друге, що потрібно знати : робіть похвали дитині просто так, за будь-яку дрібницю, і тоді він насититься похвалами, і для нього перемога не буде грати ролі, якщо він раптом, ненароком, програє. А якщо буде перемагати – стане приймати це як належне, і не буде надавати цьому значення та вихвалятися.

Третя порада для дорослих – при виступі надіньте подумки на себе корону, і зрозумійте нарешті: якщо Ви виступаєте, якщо Вас слухають – це означає, що Ви цього варті. Вас гідні слухати, а не кого-небудь ще, оскільки, на даний момент, конкретно Ви знаходитесь на сцені та виголошуєте промову.

А ще запам’ятайте : хвилюються всі. Навчіться приймати всеу гарному світлі та насолоджуватися тим, що Ви будете почуті.