Гіперпігментація – як боротися з пігментними плямами

Дерматологи виділяють два види пігментних плям – всім відомі веснянки і пігментні освіти, з’являються від впливу зовнішніх факторів. І якщо з веснянками багато з нас борються рідко, то в другому випадку бажання придбати ефективний крем від пігментних плям з’являється у більшості. Розберемося, чому так змінюється шкіра і як це лікувати?

Чому з’являються пігментні плями

Крім УФ-променів, утворення пігментних плям сприяють і інші фактори:

● Гормональні збої або перебудова в організмі, наприклад, у зв’язку з вагітністю.

● Спадковість.

● Частий стрес.

● Дисбаланс вітамінів, мінералів.

● Захворювання печінки та органів шлунково-кишкового тракту.

● Використання провокують препаратів, наприклад, гормональних.

● Часте проведення деяких процедур, в тому числі фотоепіляції.

В цілому, причиною утворення пігментних плям є порушення повноцінного синтезу меланіну – фільтра УФ-променів, створеного природою. Клітини меланіну – меланоцити, тісно пов’язані з клітинами шкіри, і завдяки їх постійній взаємодії ми бачимо колір шкіри. Коли під впливом негативних факторів це взаємодія порушується, відтінок шкіри змінюється.

Методи лікування

Боротьба з пігментацією – складний і тривалий процес. Перш за все потрібно з’ясувати точну причину цього явища і виключити вплив негативних факторів в майбутньому. Зокрема, всі дерматологи рекомендують під час відпочинку і при активному сонці використовувати кошти із захистом SPF. Шкіра, схильна до гіперпігментації, вимагає особливого догляду, ось кілька рекомендацій з цього приводу:

● виключити агресивні скраби, пілінги;

● не використовувати кошти з ПАР.

Слід стежити за раціоном і вживати їжу, яка не викликає алергії або є малоактивним алергеном. Також потрібно вибрати відповідні вітамінні комплекси для підтримки здорового балансу вітамінів, мінералів. Допускається застосування спеціальних засобів, що захищають від появи пігментних плям і ефективно зменшують їх кількість. До таких можна віднести денний крем Anti-Pigment від Eucerin. Його SPF дорівнює 30, в складі присутні високоефективні UVA і UVB фільтри, які надійно захищають від УФ-променів, запобігаючи появі нових плям. Також в препарат включений тіамідол – це запатентований інгредієнт, що впливає на причину пігментації, тобто нормалізує вироблення меланіну.

.