З якого матеріалу футбольні бутси краще?

Від якості футбольних бутс залежить не тільки успішність спортсмена, але і його здоров’я. Взуття має щільно сидіти на нозі, надійно фіксувати голеностоп, не сковувати рухи. Причому дитячі та дорослі моделі мають деякі відмінності. Настійно рекомендуємо батькам купувати саме дитячі моделі (маркування JR), які відрізняються не тільки розміром, але і кращою підтримкою, зменшенням навантаження на ще стопи, що ще формуються. Не менш важливим буде і вибір матеріалу виробу, який з них краще – розглянемо нижче.

Натуральна шкіра

Для футбольних бутс зазвичай використовується теляча шкіра або кенгуру. Теляча дешевше, але довше розношується, також вона більш зносостійка. Це оптимальний варіант для тренувань, а взуття з кенгуру зазвичай набувають для змагань. Тут можна замовити дитячі бутси оптом shlepki.com.ua.

Шкіра натуральний, досить еластичний і комфортний в носінні матеріал, але не позбавлений своїх недоліків. Вона досить швидко зношується, особливо – якщо грати на мокрому полі.

Штучна шкіра

Штучний аналог або екошкіра менш схильна до деформації, вона більш жорстка, гірше пропускає повітря. Але якщо юний футболіст тренується лише пару раз в тиждень – це не поганий бюджетний варіант. Бутси зі штучної шкіри швидше за все не підійдуть дитині з широкою стопою, так як вони майже не володіють еластичністю.

Замша

Дуже комфортний матеріал, не схильний до деформації, що забезпечує чудовий контакт з м’ячем і високий контроль його володінням. Але замша вкрай чутлива до вологи і підходить скоріше для тренувань в залі, ніж на вуличному полі.

Синтетичні матеріали

Синтетичні матеріали можна розділити на дві категорії – поліуретан і knit. Вироби на основі поліуретану або полівінілхлориду мають:

  • доступну вартість;
  • високу зносостійкість;
  • невелику вагу.

Також вони не чутливі до вологи і впливу негативних температур. Такі бутси не промокають, але і не пропускають повітря, а тому ноги неминуче будуть потіти. Крім того, ПВХ і PVC мало еластичні.

А ось knit-матеріали на основі поліестеру (Flyknit, Primeknit) можна назвати навіть кращою альтернативою шкірі та замші. Вони легкі, повітропроникні, еластичні, зносостійкі, не натирають ноги спортсмена і забезпечують краще відчуття м’яча. Правда і вартість подібного спеціалізованого взуття не дешева. Це хороший вибір, якщо дитина професійно займається футболом.