Умовно-знімне протезування зубів – що це за процедура?

Часом в житті трапляється справжній форс-мажор, коли потрібно вставити зуб або декілька зубів. З сучасним ритмом життя неможливо бодай кілька днів ходити з “беззубою” усмішкою, тому стоматологія активно розвивається, аби максимально швидко та якісно надавати послуги українцям.

Один із найбільш сучасних способів протезування зубів став спосіб умовно-знімного протезування зубів. Фахівці переконані: умовно-знімне протезування сьогодні є провідним методом боротьби з втратою кількох зубів. Вся справа – в функціональності, адже саме таке протезування є найбільш комфортним для пацієнта. 

Розглянемо, якими є головні особливості цієї процедури.

Умовно-знімне протезування зубів: чому ця процедура користується попитом?

Розпочнімо з основних переваг умовно-знімного протезування зубів. Оскільки головна риса такого протезування полягає в відмінності протезу (тут використовують литий металічний каркас, а не пластиковий), переваг протезування є досить багато. Фахівці особливо підкреслюють такі моменти:

  • довговічність: ясна річ, що металевий каркас служить набагато довше, аніж пластиковий. Як правило, орієнтовний час служіння пластикових каркасів становить приблизно три роки. Натомість, коли йдеться про умовно-знімне протезування, то такі протези служать більше 10 років – залежить від вашого ритму життя та обережності у користуванні;
  • комфорт: конструкція такого протезу містить тільки тонку металічну дугу, яка не перешкоджає пацієнтам при харчуванні і дозволяє звично говорити, не відчуваючи при цьому дискомфорту;
  • надійність конструкції: металевий каркас забезпечує як довговічність, так і надійність. Вкрай рідко трапляється так, що такий протез зазнає поломки. 

умовно-знімне протезування

Коли процедура умовно-знімного протезування зубів є протипоказаною?

Попри таку кількість переваг процедури, її не завжди можна застосовувати. Фахівці просять звернути увагу на суворі протипоказання до умовно-знімного протезування зубів:

  • коли в ротовій порожнині пацієнта виникають запальні процеси;
  • коли в пацієнта є алергічна реакція на матеріали, з яких протези виготовляють;
  • коли пацієнт приймає протипухлинні препарати;
  • коли в пацієнта – загострення хронічних захворювань або наявні психічні відхилення. 

Звісно, коли пацієнт потребує протезування зубів, то після лікування абсолютно спокійно можна йти до лікаря і встановлювати такі протези.