Переваги використання osb плит в інтер'єрі

Абревіатура OSB, це Oriented Strand Board, що в перекладі на нашу мову означає плиту з орієнтованої стружки. Ця речовина відноситься до категорії будівельних і на 90% зроблена з деревної стружки. Її використання – прогресивний і сучасний метод обробки поверхонь. Для склеювання трісок в складі використовуються синтетичні смоли, які не бояться води. Довжина стружки доходить до 15 см. Одна плита складається з 3-4 шарів стружки, які спресовують під високим тиском і температурою. У кожного шару може бути свій напрямок стружки. У OSB плити широка сфера застосування, матеріал вважається універсальним. Їх використовують для:

 • при виробництві будівельних каркасів будинку і створення сендвіч-панелей;
 • облаштування сходів і перекриттів;
 • обшивки всіх поверхонь в приміщенні;
 • захисних шарів при укладанні черепиці;
 • монтажу будівельних лісів і опалубки;
 • створення меблів;
 • споруди додаткових споруд на ділянці.

Так як це будівельний матеріал, для нього були розроблені свої стандарти, яким він повинен відповідати, щоб забезпечити необхідні характеристики і характеристики. Кращими товарами на ринку, вважаються OSB плити категорії EN 300 OSB з високим рівнем екологічної безпеки.

Перейшовши за посиланням https://pn.com.ua/ct/4232/, ви побачите, що існує кілька видів OSB плит, присутніх сьогодні на ринку. Чим ближче цифра до 0, тим нижче рівень характеристик, і відповідно якості товару.

1 – може бути використана при оздоблювальних роботах всередині приміщення і для створення меблів через низький рівень міцності і вологостійкості.
2 – рівень міцності задовільний, але вологостійкість залишається на колишньому місці через що цей вид використовується для створення перегородок і навіть несучих стін і конструкцій всередині будинку.
3 – оптимальне рішення для зовнішніх робіт, завдяки високим показникам обох характеристик.
4 – показники вологостійкості і міцності на максимальному рівні. Такі плити використовуються для створення перекриттів на даху.

На показники міцності впливатимуть шари деревної тирси, а точніше їх кількість. Вологостійкість залежить від якості клейового складу.

Також у продажу ви можете знайти плити, у яких одна поверхня може бути ламінованою або покритою шаром лаку. Вироби для створення опалубки можуть бути використані не одноразово. Плануючи горизонтальне укладання матеріалу, шукайте панелі зі з’єднанням паз-гребінь, розташованих на торцях з усіх або тільки з двох сторін.

Серед розмірів товарів, що продаються на ринку можна виділити найпопулярніші модифікації:

 • 122Х244 см,
 • 122Х366 см,
 • 125Х250 см * 6 -40 мм,
 • 125Х370 см,
 • 125Х600 см.

Так в чому ж переваги таких плит в інтер’єрі? Дуже часто можна почути відгуки про те, що OSB є не оздоблювальним матеріалом, а вдосконаленим типом деревини. Причинами того стали легкість, міцність, простота в роботі в поєднанні з повною відсутністю схильності до гниття, пожежонебезпеки, пустот і сучків, які є характерними мінусами натурального масиву. Технічні властивості дозволяють плитам OSB перевершити не тільки дешеве ДСП, привабливе МДФ, але і висококласну фанеру.

Їх перевага в інтер’єрі полягає в здатності вирівнювання стін, якщо ви використовуєте плити при обробці. Вам більше не потрібно буде переживати з приводу тривалої процедури вирівнювання поверхонь, все можна виправити за допомогою OSB. Паралельно з вирівнюванням матеріал утеплює приміщення. Його також можна використовувати в декоративних цілях, якщо у вашому дизайн проекті передбачені такі поверхні.