Жіночі портмоне: види, матеріали виготовлення

Дамські гаманці – це практична річ для зберігання грошей і банківських карт. У той же час, це стильні жіночі аксесуари, що дозволяють створити завершений образ. У продажу є різні моделі: від класичних до незвичайних за формою, фактурою і відтінком виробів.

Класифікація

Один з найпоширеніших варіантів – маленькі вироби, що складаються в кілька разів. Такий міні-гаманець без проблем поміститься в самій крихітній сумочці, в кишені куртки і джинсів. Як правило, портмоне має відділення для паперових грошей і банківських карток. Є окремий відсік для монет, який застібається на “блискавку”.

Елегантні дамські портмоне, що нагадують мініатюрні клатчі, дозволяють носити купюри, не згинаючи. Їх перевага – місткість. Гаманець жіночий такого типу знайде місце для невеликих прикрас, візитних карток і “сімок”. Єдиний мінус – аксесуар можна розмістити не у всіх сумках.

Портмоне на “змійці” – практичний і зручний варіант. Застібка відкривається дуже швидко. У той же час, купюри надійно захищені, не випадуть і не загубляться.

Матеріали виготовлення

При виборі відповідного матеріалу важливо, щоб він був досить міцним, довго не втрачав привабливого вигляду і не вимагав складного догляду. Найпоширеніші варіанти:

  • Шкіра – міцний, респектабельний матеріал, що не вимагає особливого догляду. Єдиний недолік – утворення мікротріщин з часом. Кращі варіанти – це крокодиляча або теляча шкіра. Вироби далеко не дешеві, але, з огляду на тривалий (3-5 років) термін служби, ціна цілком адекватна.
  • Шкірозамінник хорошої якості зовні не відрізняється від натурального матеріалу. Це рішення для дам, які хочуть придбати недорогу гарну річ і не завдати шкоди природі.
  • Замша – м’який, приємний на дотик і надзвичайно красивий матеріал. Виглядає елегантно і дорого, але втрачає привабливість досить швидко. Рекомендовано використовувати для догляду спеціальні суміші для замші.
  • Текстиль. Тканини зі спеціальним просоченням довговічні і виглядають дуже симпатично. Особливо, якщо врахувати різноманітність фактур, кольорів і форм. Текстильні вироби добре очищаються пранням або хімічним чищенням.

Незалежно від матеріалу виготовлення портмоне, потрібно, щоб виріб був акуратно зшитий, мав добротну фурнітуру. Нитки, що стирчать, і сяк-так прикріплені застібки неприпустимі.