Як стати чемпіоном у вивченні мови

Ця стаття присвячена любителям спорту і фанатам здорового способу життя. Справа в тому, що вивчення мови і заняття спортом мають чимало спільних точок дотику. І, якщо вам доводилося зустрічатися з чимось подібним в спорті, то ви без зусиль зможете подолати ці перешкоди у вивченні англійської.

Боремося з “ефектом плато”

Напевно, кожному спортсмену знайома малоприємна ситуація, коли, досягнувши певних результатів, він ніяк не може зрушити з “мертвої точки”. Щось подібне спостерігається і з мовою. Ви справно відвідуєте курси англійської в Одесі, накупили безліч посібників, виконуєте всі рекомендації викладача. Одним словом, “пахаєте” так, що тато Карло позаздрить. І … ні з місця. Результатів немає або вони настільки малі, що хочеться все кинути. На цьому етапі в голову приходять думки, що здібностей до мов немає і взагалі чи не час залишити цю божевільну затію? Насправді, прогрес є, але він не такий швидкий, як хотілося б. Рецепт один: продовжуйте працювати над собою, і все вийде!

“Мені не до курсів”

Цю фразу вимовляють дуже багато: від змучених семінарами студентів і вічно зайнятих бізнесменів до осатанілих від кашок і повзунків мам в декреті. Як правило, це відмовки. Досить регулярних занять по півгодини в день (або навіть менше!), щоб домогтися за рік хороших результатів. Ну, а той, хто не хоче … Що ж, у нього і відмовка є.

Неправильний розподіл навантажень

Припустимо, ви приходите в спортзал і починаєте щосили штурмувати тренажери, щоб домогтися швидкого результату. У кращому випадку, така практика закінчується болем в м’язах, в гіршому – серйозними проблемами зі здоров’ям. Щось подібне – і з вивченням іноземної мови. Якщо ви хочете вивчити англійську мову індивідуально, важливо знайти досвідченого наставника. Він зуміє розподілити навантаження в часі так, що заняття будуть максимально ефективними. Намагатися “осягнути неосяжне” не потрібно. Вивчити за один вечір до 100 слів неможливо, якщо у вас не феноменальна пам’ять. І не забувайте, що цим заняття не обмежаться. Побережіть сили на майбутнє.

“Час втрачено”

Хто сказав, що займатися спортом і вивчати мови потрібно тільки з дитинства, а в іншому випадку всі шанси втрачені? Хто встановив якусь вікову межу? Правильно. Її не існує в принципі. Практика показує, що займатися улюбленою справою можна і в 40, і в 50, і в 70-річному віці, було б бажання. Звичайно, і спортзал, і вивчення мови вимагають кропіткої роботи, але ніхто не говорив, що буде легко і просто. Тому – дерзайте!