Як переносять зимовий період мешканці Харківського зоопарку і екопарку

Ще в грудні в Регіональному ландшафтному екопарку почаласья підготовка до зимового періоду. Як інформує kharkovchanka.com.ua, з більш ніж 2000 тварин 70% переселилися в зимники. Але багато копитних, хижаків і котячих воліють залишатися на свіжому повітрі. Вони щодня покидають свої теплі будиночки для нетривалих прогулянок. Тільки якщо на вулиці йде крижаний дощ або сильна холоднеча прогулянки скасовуються, хоча такі котячі, як амурський тигр, далекосхідний леопард, пуми і рисі спокійно переносять температуру до -20 градусів.

Сови, качки, гуси, деякі водоплавні і папуги знаходяться у відкритих вольєрах. А ось всі ссавці мають теплі житла, де можна комфортно ночувати і перечікувати негоду.

Для більшості теплолюбних тварин, екзотичних птахів і приматів створені закриті зимники. Це службові приміщення, в які заборонено вхід відвідувачам. Ці приміщення опалюються і оснащені інфрачервоними і ультрафіолетовими лампами.

На орангутанів і шимпанзе можна подивитися у Будиночку приматів, куди вони перебираються на зиму. А влітку для них призначений найбільший в Україні відкритий вольєр для мавп.

Ведмеді проводять зиму по-різному. Гімалайські впадають в сплячку, а бурі час від часу виходять на вулицю в напівсонному стані. Крім ведмедів в сплячку впали бабаки, красновухі черепахи і лугові собачки. Для бабаків і лугових собачок існують спеціальні притулки – нори в засклених вольєрах, які вони перед сплячкою закупорюють. Для черепах також дуже важливо дотримуватися температурного режиму в приміщеннях, де вони проводять всю зиму.

Як і люди, тварини сильно реагують на зміну погодних умов в зимовий період. Радіють сонця, першому снігу, а в похмуру і дощову погоду сумують. Ветеринари стежать за здоров’ям кожного вихованця.

Потрібно відзначити, що для тварини не такий страшний холод, як голод. Тому взимку в їх раціон додають більше білків і жирів. Птахи отримують більше зерна, бобових і комбікорми. Приматам крім звичних овочів і фруктів дають горіхи і сухофрукти. Копитні дуже люблять свіжу хвою, яку в цьому році в достатній кількості привезли харків’яни. При цьому необхідно стежити, щоб в умовах обмеженої рухливості тварини не отримали ожиріння від надмірного харчування.

Поки в Харківському зоопарку йде масштабна реконструкція, відвідувачів не пускають на територію. Деякі тварини, які звикли до уваги публіки, тужать, деякі сплять, посмоктуючи лапу, а деякі радіють сніжної погоди. Наприклад, дуже люблять морозну погоду хижаки. А тигр Єлисей не проти погратися при будь-якій погоді.

Шість бурих і три гімалайські ведмеді проводять сезон в стані зимового сну, а їх родич білий ведмідь Тім обтирається снігом і приймає снігові ванни.

Гуси і качки не бояться зими і відпочивають на кромці льоду. До них приєднуються мешканці річок качки-крижні. На відміну від річок вода в ставках не замерзає, крім того тут завжди достатньо корму. Місцеві мешканці: лебеді, качки-пеганки, казарки, огарі радо зустрічають гостей і готові розділити з ними корм і дах.