Дизайн квартири в Харкові: з чого розпочати

 Ремонт у квартирі для кожної сім’ї є важливим кроком, адже житло є тією «фортецею», де після важкого робочого дня харків’яни знаходять спокій та затишок. Повідомляє «kharkovchanka».

 Перш ніж приступити до ремонту, вам потрібно визначитися чи достатньо буде косметичного ремонту чи все ж таки житло без капітального ремонту не обійдеться.

 Робити ремонт у квартирі своїми руками чи довіритися дизайнеру

 Коли ви визначилися з типом ремонту, потрібно першочергово скласти проєкт дизайну квартири. Звичайно, це можна зробити своїми руками, для цього існує чимало комп’ютерних програм, які дозволять візуалізувати проєкт.

Однак, якщо ви вперше розпочинаєте ремонт і раніше не мали справи ні з будівельними матеріалами, ні з оздобленням, варто скористатися допомогою професіоналів. Професійні дизайнери з врахуванням побажань та смаку замовника розроблять дизайн-проєкт квартири.

На сьогодні існує чимало стилів інтер’єру, кожен з яких має свої особливості та задуми. Саме від обраного стилю залежатиме складність та вартість робіт. Зокрема, можна обрати наступні стилі: лофт, класичний, модерн, хай-тек, прованс, скандинавський стиль та інші.

 Обговорюючи з дизайнером деталі ремонту, обов’язко з’ясуйте чи будуть кімнати поділені на зони, де знаходитимуться комунікації та розетки, а також яким чином розташуються меблі та побутова техніка. Дизайнер розробить детальний план робіт й етапи проведення ремонту.

 Не менш важливими кроком в ремонті є планування витрат, адже це дозволить визначитися з сімейним бюджетом. Рекомендується розпланувати витрати на початку бюджету, щоб знати які будівельні матеріали обирати та які меблі чи техніку придбати.

Вагомою частиною бюджету окрім будівельних матеріалів та робіт є придбання меблів, побутової техніки та декорування.

Етапи проведення ремонту квартири

Варто знати послідовність проведення ремонту, щоб не зіпсувати вже зроблені види будівельних робіт. На першому етапі виконуються найбільш брудні роботи. Наприклад, якщо ви розпочинаєте ремонт в старій квартирі, потрібно в першу чергу замінити вікна та вхідні двері. Таким чином, коли проводитиметься шпаклювання та вирівнювання стін, у квартирі буде менше пилюки та бруду.

Після заміни вікон у квартирі рекомендується винести меблі, щоб вони не перешкоджали ремонту. Якщо ж ви плануєте перепланування помешкання, потрібно знести перегородки чи встановити нові.

На наступному етапі здійснюється проведення комунікацій, а саме електропроводки, труб та кабелів для інтернету. Якщо ви маєте намір робити звукоізоляцію підлоги та стін, ці роботи потрібно здыйснювати перед облаштуванням міжкімнатних перегородок чи оброблення стін гіпсокартоном.

Також рекомендується ремонт розпочинати з ванної кімнати, оскільки вона не є прохідною, а тому бруд та пилюка не розноситимуться квартирою. Окрім цього саме ремонт ванної є найбільш витратним, адже тут потрібно замінювати труби, встановлювати сантехніку та проводити оздоблення стін. Можна чергувати ремонт одночасно в декількох кімнатах.