Харків’яни з’єднали «Лінією Культури» Схід та Захід України

Незважаючи на всі суперечки між західною та східною частинами нашої держави, Україна єднається у найрізноманітніших сферах життя. Так, у Харкові народилася унікальна експериментальна музична програма, яка отримала назву «Лінія Культури». За словами одного з організаторів Тимура Андрієвського, метою цього проекту було показати вітчизняну культуру українцям з такого боку, з якого вони її раніше не бачили. Для цього організатори обрали три міста та три визначні особистості у музиці, які народилися у цих містах. Далі розповість видання «Харків’янка».

Першу столицю представив Джозеф (Йосип) Шилінгер – всесвітньовідомий джазмен, популяризатор джазу у Радянському Союзі.

Від Вінниці був обраний не менш відомий композитор Микола Леонтович. Його переробка «Щедрика» − «Carol of the Bells» стала одним із головних музичних символів Різдва у Європі та Сполучених Штатах Америки.

Тернопільщину представляла творчість Соломії Крушельницької, яку ще за життя називали найкращою оперною співачкою світу.

Джаз, народні пісні та опера: три персони – три різні стилі у музиці були об’єднані у єдину концертну програму. Розробкою програми організатори «Лінії Культури» займались разом з Харківським національним академічним театром опери та балету імені Миколи Лисенко – «Схід-Опера». Для залучення більшої аудиторії глядачів організатори зробили вхід на концерти безкоштовним.

Першими, хто зміг почути концертну програму, були харків’яни. Багато з них відкрили для себе не тільки творчість, а й ім’я відомого земляка Джозефа Шилінгера. Через тиждень «Лінію Культури» змогли почути вінничани та тернополяни. Концерти проходили за підтримки «Українського культурного центру».

 «Лінія Культури» вразила глядачів своєю довершеністю і цікавою конвергенцією української народної музики, світових оперних арій і джазових стандартів.

Автор – Максим Булавин.