Харківська дизайнерка Варвара Каринська

Чи багато ми знаємо дизайнерів одягу, які прославилися на весь світ? Джорджіо Армані, а може Коко Шанель? Насправді всіх популярних дизайнерів можна перерахувати на пальцях, але якщо провести паралель між дизайнерами одягу того часу і нинішнього, то зараз існує більше можливостей і шляхів досягнення. На це впливає велика кількість чинників, але найголовнішим є коефіцієнт забезпечених людей – чим він більше, тим більше попит на дизайнерську продукцію, і навпаки. Але якщо брати проміжок часи 20 століття, то в основному представники вищих класів мешкали у великих містах, або столиці. Тому дуже важко було домогтися якихось висот, а особливо в дизайнерській сфері. Проте, не дивлячись на складнощі та невдачі харків’янка Варвара Каринська змогла реалізувати себе в цій справі. Як їй це вдалося? Далі на kharkovchanka.

Біографія дизайнера

Варя була народжена в місті Харків 3 жовтня 1886 року, сім’я була заможною, завдяки її батькові, який вже встиг стати мільйонером. У дитячому віці любила поєднувати активні ігри з малюванням і вишиванням. У школі дівчинка вчилася відмінно, і вже тоді займалася створенням образів для заходів. На початку 20 століття Варвара вступає до харківського університету, в якому вивчала право та інші предмети з юридичним ухилом. Початком її професійної діяльності заведено вважати час переїзду в Москву 1915 року. Влаштувавшись на новому місці, дівчина стає власницею салону. Під час роботи Варвара вивчала і практикувала розробку балетних і театральних костюмів. Згодом, Варвара відчуває тягу до цієї справи і, як підсумок цього починає приділяти більше уваги та сил. Уже через кілька місяців роботи Каринської були виставлені на показ в галереї Москви. Після виставки – дівчина отримує безліч схвалень і позитивних відгуків. З цього часу вона починає професійно ставитися до свого ремесла.

Незабаром, Варвара відкриває власне виробництво, паралельно з цим створює власну школу, де навчали пошиття головних уборів і одягу. В середині 1920-х років, Варвара виїжджає за межі СРСР, де відвідує різні виставки, присвячені дизайнерській тематики.

Знайомиться з різними представниками бутиків, художниками та іншими творчими особистостями того часу. Найзначнішим є Сальвадор Далі, з яким надалі Каринська проведе співпрацю. Займається створенням костюмів для виступів по балету. Пізніше, в 1942 році Варвара працює над сценічними образами для театральних постановок. До 1975 року, на рахунку Каринської налічувалося понад 10 значущих матчів у розробці костюмів для сценічної участі. За один з таких проектів, а саме за дизайн образів у фільмі «Жанна д’Арк», Варвара отримує премію «Оскар».

Як зображається важливість Варвари Каринської в наш час 

Завдяки створеній школі, було випущено кілька десятків модельєрів і дизайнерів одягу, які мають великий успіх у своїй справі. Створено Міжнародний фестиваль, присвячений виставці моди ім. Каринській. Названа вулиця в Київському районі

.